DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22254602,15%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

üst menü altı
Memur zammı için nefesler tutuldu: İşte beklenen tablo!

Memur zammı için nefesler tutuldu: İşte beklenen tablo!

Memur zammı için herkes geri saymaya başladı. Tahmin edilen tabloya göre en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseltilmesi düşünülüyor.

ABONE OL
1 Temmuz 2023 09:53
Memur zammı için nefesler tutuldu: İşte beklenen tablo!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memur zammı için geri sayım başladı. Beklenen tabloya göre en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseltilmesi öngörülüyor.

Memurların temmuz ayındaki zam süreci için gözler TBMM’ye çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası hızlıca Meclisimizin takdirine sunacağız” sözlerinin ardından teklif metninin önümüzdeki hafta Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Memur zammı için geri sayım başladı. Meclis bayramın ardından zam teklifini gündemine alacak. Düzenleme ile en düşük memur maaşı 22 bin liraya yükseltilecek.

Diğer memurlar için de görev, unvan, derece ve mesleki kariyer kriterlerine göre kademeli artış yapılacak.

Belirlenen zam oranına 6 aylık enflasyon farkı da ilave edilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları teklife son şeklini verecek.

Memur emeklileri için de formül masada

Memurlara yapılacak zam doğrudan memur emeklilerine de yansıtılacak. En düşük emekli aylığının 7 bin 500 liraya yükseltilmesinin ardından, yüksek prim ödeyen emeklilerin mağduriyetini önlemeye yönelik bir düzenleme de bu teklifte yer alacak.

Meclis gündemine geliyor

Teklifin Meclis’e sunulmasının ardından süreç komisyon görüşmeleri ile başlayacak.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılacak görüşmeler ve oylamanın ardından kabul edilerek kısa zamanda Genel Kurula gelmesi bekleniyor. Teklif metninin Meclis tatile girmeden yasalaştırılarak hayata geçmesi hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP