Balçova Belediyesi Anaokulu’nda eğitim gören minik öğrenciler, belediyeye ait veteriner işleri müdürlüğü ve geçici hayvan bakımevini ziyaret etti.
Hayvanları seven ve tedavi sürecini inceleyen öğrencilerin görüntüleri yürekleri ısıttı. 38 minik öğrenciye veterinerlik işleri müdürlüğü personeli tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aktarılırken küçük armağanlar verildi.
Yapılan ziyaretin çocukların hayvan sevgisini ve çevre duyarlılığını artıracağı ifade edildi.
Can dostlarla ilgili STK’larla işbirliği içerisinde çalışmalar yaptıklarını, veterinerlik ve tedavi hizmetlerinde de çok iyi noktada olduklarını belirten Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, “Can dostlara yönelik farkındalığı artırıcı, onların hayatın bir parçası olduğunu vurgulayan çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde hayvan dostu STK’larla bir araya geldik. Türkiye’nin tek hayvan arama-kurtarma derneği olan HAKTİM ile işbirliği protokolü yaptık. Buna benzer çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
İlginizi çekebilir: Türkiye’de ilk: Hurda araçlar ekonomiye kazandırılacak
GÜNDEM
18 Temmuz 2024DÜNYA
18 Temmuz 2024GÜNDEM
18 Temmuz 2024EKONOMİ
18 Temmuz 2024EKONOMİ
18 Temmuz 2024EGE
18 Temmuz 2024GÜNDEM
18 Temmuz 2024
[…] İlginizi çekebilir: Minik öğrenciler can dostlarıyla buluştu […]