DOLAR 32,5408 0.22%
EURO 34,6996 0.28%
ALTIN 2.488,350,09
BITCOIN 20872983,47%
İzmir
23°

AZ BULUTLU

üst menü altı
MÜSİAD İzmir’den Kadın Girişimcilere Destek

MÜSİAD İzmir’den Kadın Girişimcilere Destek

ABONE OL
17 Mayıs 2023 01:44
MÜSİAD İzmir’den Kadın Girişimcilere Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÜSİAD İzmir Kadın Komitesi Başkanı Av. Burçin Oğuz, kadın girişimciliğinin önünü açmak amacı ile "Kadın Kooperatifleri ile İş Birliği Programı" başlatacaklarını söyledi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Kadın Komitesi Başkanlığı iş hayatında yer alan kadın girişimcilere yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Ege Bölgesinde 3 bin 552 üyeye sahip 74 aktif kadın kooperatifi olduğunu ve bu kooperatiflerin 40 tanesinin İzmir’de faaliyet gösterdiğini ifade eden MÜSİAD İzmir Kadın Komitesi Başkanı Av. Burçin Oğuz, "Kadın Kooperatifleri ile İş Birliği Programı" başlattıklarını açıkladı.

KADINLARIMIZIN GİRİŞİMCİLİĞİNE VE BAŞARISINA İNANIYORUZ

Av. Burçin Oğuz gerçekleşecek programla ilgili şunları vurguladı: “MÜSİAD İzmir Başkanımız Sayın Bilal Saygılı’nın riyasetinde gerçekleştireceğimiz programımız ile hedefimiz kadın kooperatifleri ile iş birliği halinde onların nitelik bakımından verimliliği ve üretim kapasitelerini arttırmak, ticaret pazarlarını kolaylaştırmaktır. Bu vesile ile Anadolu’muzun yeni müteşebbis gücü olan kadın girişimcilerimizin faaliyetlerinin sürdürülebilir olmasına, büyümelerine ve gelişmelerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Kadın kooperatifleri ile İşbirliği Programı’nı bu maksatla başlatıyoruz. Bu noktada inovatif eğitimler, mentörlük, pazar desteği, sosyal etkinlikler gibi kooperatiflerde faaliyet gösteren kadın girişimcilerimizin önünü açacak verimli ve dolu dolu bir program olacak. Egeli kadınlarımızın girişimciliğine ve başarısına inanıyoruz ve kadınlarımızı her zaman desteklemeye devam edeceğiz.

Kadın güçlü olursa aile güçlü olur, aile güçlü olursa toplum güçlü olur. Bu anlamda kooperatifler özelinde kadın girişimciliğinin önünü açmak hem de toplumsal kalkınmanın ana hamlesi olan üretimin ilimizdeki çıtasını yükseltmek için kamu yararına faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olarak MÜSİAD Kadın İzmir bünyesinde iş birliği programımızı faaliyete geçiriyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP