DOLAR 31,1221 0.26%
EURO 33,8084 0.52%
ALTIN 2.033,650,07
BITCOIN 15899020,00%
İzmir
18°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Özgür Özel’den DEM Parti’ye aday çıkışı : ‘Lafımız da minnetimiz de yoktur’

Özgür Özel’den DEM Parti’ye aday çıkışı : ‘Lafımız da minnetimiz de yoktur’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara'da yaptığı basın açıklamasında DEM Parti'nin yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılma kararını değerlendirdi.

ABONE OL
11 Şubat 2024 13:25
Özgür Özel’den DEM Parti’ye aday çıkışı : ‘Lafımız da minnetimiz de yoktur’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara’da yaptığı basın açıklamasında DEM Parti’nin yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılma kararını değerlendirdi.

Özgür Özel, “Bizim kimsenin çıkaracağı aday da çıkarmadığı adaya da lafımız da minnetimiz de yoktur” şeklinde ifade etti.

LAFIMIZ DA MİNNETİMİZ DE YOKTUR

CHP Genel Başkanı Özel, DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarmasına ilişkin olarak, “Her birisinin aday olmak en demokratik hakkıdır. Kimse aday çıkarıp çıkarmamasına karışmayız. Bir partinin aday çıkarması kendisiyle ilgili hesaptır. Aday çıkarmama durumunda bize dünya kadar lafı layık görenler şimdi bize özür borçlular” dedi.

DEM

MİLLİ İRADENİN ÜZERİNDEN ELİNİ ÇEKMESİ LAZIM

Erdoğan’ın Zonguldak ve Hatay’da yaptığı açıklamalara da yanıt veren Özel, “Erdoğan’ın milli iradenin üzerinden elini çekmesi lazım. Bu yaptığı iş tamamen milli irade gaspıdır. Bugün Erdoğan’a en set cevapları vermek onun istediği bir şey. Bizi kavgaya çekmek istiyor. Özgür efendi ona 10 bin liralık emekli maaşını hatırlatıyor 17 bin liralık sefalet asgari ücretini, geçim sıkıntısını hatırlatıyor. Onun düzeyine inmemeye kararlıyım!” şeklinde konuştu.

ANKETLER YANLIŞ SİNYALİ VERİRSE BU DEĞERLENDİRİLİR

Özgür Özel, tepkilere rağmen adaylıktan çekilmeyen Lütfü Savaş hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Hatay’da protestolar yaşandı. 100 söz protesto vardıysa 99’u hükümete yönelikti ama hükümete yönelik kaynaklarla Lütfü Savaş protesto edildi. Evet, Lütfü beye de sitem cümlelerini duyduk. Siyaset, vatandaşın söylediği sözü ve verdiği mesajı alma sanatıdır. Biz CHP olarak adaylarımızı çok yoğun anketlerle belirledik. Adaylık sonrası ölçme değerlendirme anketlerine de değer veriyoruz.

Bu anketler bir şekilde yanlış yaptığımız sinyalini verirse, bu değerlendirilir. Meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir, fikir verir. Ama milletin sesini duymak sandıktan önceki en önemli gösterge çok yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz.”

İlginizi çekebilir: CHP Genel Başkanı Özgür Özel İzmir’e geliyor: Aday tanıtım toplantısı tarihi belli oldu

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP