DOLAR 33,1085 0.05%
EURO 36,0856 -0.26%
ALTIN 2.582,17-0,71
BITCOIN 2118292-1,30%
İzmir
36°

AÇIK

üst menü altı
Özgür Özel’den ‘erken seçim’ açıklaması: ‘vatandaş erken seçim istiyor’

Özgür Özel’den ‘erken seçim’ açıklaması: ‘vatandaş erken seçim istiyor’

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, erken seçim mesajı verdi.

ABONE OL
9 Temmuz 2024 14:46
Özgür Özel’den ‘erken seçim’ açıklaması: ‘vatandaş erken seçim istiyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, erken seçim mesajı verdi.

Türkiye’deki sosyal demokrat mücadeleye vurgu yaptı ve erken seçim mesajını verdi.

Özgür Özel, vatandaşların erken seçim talebinin giderek dikkat çekerek, “Gelecek seçimlerde CHP’ye, Türkiye İttifakı’na oy verdiğinizde cebinizdeki paranın 10 kat değerli olduğunu göreceksiniz. Milli gelir artışı bu demektir.

VATANDAŞ ERKEN SEÇİM İSTİYOR

Türkiye’nin zenginleşeceği, herkesin rahatlayacağı bir dönem başlayacak. İlk seçimlerden sonra, ne kadar kaçabilirler bilmiyorum, çünkü vatandaş seçim istediğini her geçen gün daha yüksek sesle söylüyor. Yapılacak ilk genel seçimlerde partimiz iktidar olacak” dedi.

seçim

ÖZEL’DEN TÜİK’E ENFLANSYON TEPKİSİ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon verilerine tepki gösteren Özel, “Türkiye’de yoksullara, dar gelirlilere bizzat bir devlet kurumu eliyle yapılan, sürdürülen açık bir ihanet ile karşı karşıyayız. Açıkladığı enflasyon rakamı istatistik falan değil, ekmek! Kursaktan geçen lokma, çocuğa alınacak süt…” ifadelerini kullandı.

BİR MİLYON ÖĞRETMENİN DİPLOMASINI ÇALACAKLAR

‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’ ve atanamayan bir milyon öğretmen olduğuna vurgu yapan Özgür Özel, duruma tepkisini, “Milli Eğitim Komisyon Başkanı 2 yıl önce Öğretmenlik Meslek Kanunu getirdi ve en iyisi budur bundan sonra değişmeyecek dedi. Şimdi yeni gelen bakan yapılanı bozuyor. Bir kez daha öğretmenlerimizle ilgili bir olmadık değişiklik daha getiriliyor. Bu sefer ne yaptıklarını gayet iyi biliyorlar. İş bilmezlik yok. 1 milyon atanmayan öğretmen var. Önce atanamayan öğretmen diye algı yaratmaya çalıştılar sanki bir kusurları varmış gibi. Şimdi 1 milyon öğretmenin diplomasını çalacaklar.

AKADEMİYE KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Özel, şunları ifade etti: “Diyorlar ki bundan sonra Milli Eğitim Akademisi’ni kuracağız ve 1 milyon öğretmen, öğretmen sıfatını kaybedecek ve öğretmen adayı olacak. 2 yıl okuyacaklar. 2 yıl boyunca öğretmeni izleyecek ve ona göre karar verecekler. Peki akademiye kaç kişi alınacak. 1 milyon öğretmenden sadece 20 bini alınacak. Bu en büyük emek hırsızlığıdır, en büyük umut hırsızlığıdır” şeklinde gösterdi.

KADINLARIN HANGİ SOYADINI KULLANACAĞINA KADINLAR KARAR VERİR

Kadının soyadı ile ilgili düzenleme hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özel, “Meclis’te bugünlerde torba yasada kadının soyadı ile ilgili bir düzenleme var. Kadınların bir anayasal bir kazanımını tekrar ellerinden almaya çalışıyorlar. Kadının soyadına karışacaksınız devlet olarak! Sana ne! Kadınlar kararlarını kendileri verirler! Kadının ne yiyeceğine, ne içeceğine, ne giyeceğine, ne zaman nerede dolaşacağına, hangi soyadı kullanacağına sadece kadınlar karar verir” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANINA UÇAK YANITI

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisine yönelik eleştirilerine de yanıt verdi.

BİZ KENDİ UÇAĞIMIZLA GİDİYORUZ

Özel’in yanıtı, “20 Temmuz’da Kıbrıs’ta olacağız. Sayın Erdoğan yine uçakta bize yönelik açıklama yapmış, ‘Biz çağırdık onlar gelmedi’ diye. Biz kendi uçağımızla gidiyoruz. Erdoğan’ın kafası karışmış olabilir ama Ajet ve THY filosundaki tüm uçaklar CHP’nin uçaklarıdır” şeklinde oldu.

ÖZEL’DEN MADIMAK TEPKİSİ

CHP Genel Başkanı Özel, öncelikle Madımak Katliamı’nın 31. yılına da dikkat çekti.

Sivas ziyaretlerinin etkisini vurgulayan Özel, “Geçen hafta Sivas’taydık. 31 yıllık bir insanlık ayıbının, insanlığa karşı işlenen bir suçun 31. yılında ama 1. yılındaki kadar tepkili, yüreğinde acıyı hisseden ve birinci yılındaki kadar adalet arayan inancımızla hep birlikteydik” diye konuştu.

Madımak Katliamı’nda hayatını kaybedenleri anarken, adalet arayışını sürdüren aileleri ve hukukçu dostları da selamlayan Özgür Özel, “Madımak’ta yakılan, katledilen 33 canımızın ve o günden bugüne 31 yıldır bu acıyı yüreğinin derinlerinde hisseden, kendi acılarını yaşarken haksızlığa uğrayan herkese örnek teşkil edecek şekilde dayanışma içinde ve dimdik” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir: Özgür Özel: ‘Fransa’da aşırı sağa karşı sandığa gidin, oy kullanın’

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP