DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22125852,21%
İzmir
25°

AÇIK

üst menü altı
Telefon harcı 20 bin TL oldu: Vatandaşlar sınır kapılarına akın etti

Telefon harcı 20 bin TL oldu: Vatandaşlar sınır kapılarına akın etti

Yurt dışından getirilen telefonların açtırılması için gereken harç ödemesinin 20 bin tl'ye yükseltilmesinin ardından vatandaşlar sınır kapılarına hücum etti.

ABONE OL
7 Temmuz 2023 15:00
Telefon harcı 20 bin TL oldu: Vatandaşlar sınır kapılarına akın etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Artvin’deki Sarp Sınır Kapısı’nda, yurt dışından getirilen cep telefonlarının kaydedilmesi için gereken harcın 20 bin TL’ye çıkarılması kararı nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.

Vatandaşlar, yeni düzenlemenin yürürlüğe girmeden önce sınırdan geçerek alışveriş yapmaya çalışıyor.

Yeni ekonomi yönetiminin kararlarıyla birlikte ardı ardına gelen zamlar, vatandaşların yaşamını zorlaştırıyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, cep telefonlarının kaydedilmesi için gereken harcın 6 bin lira seviyesinden 20 bin TL’ye çıkarılması kararı alındı. Bu nedenle Artvin’deki Sarp Sınır Kapısı’nda yoğunluk yaşanıyor.

Yeni ücretlendirme gece yarısı başlayacağından dolayı eski ücret üzerinden ödeme yapmak isteyen vatandaşlar saatlerle yarışıyor.

telefon

20 BİN LİRAYA YÜKSELDİ

Sarp Sınır Kapısı, Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde bulunuyor ve Türkiye’nin Gürcistan üzerinden Kafkaslar ile Orta Asya ülkelerine açılıyor. Yurt dışından alınan telefonların kayıt harcı, gece yarısı itibarıyla 6 bin 91 liradan 20 bin liraya yükseltilmiş olacak.

Bu sebeple, 14 bin lira fazla ödemek istemeyen vatandaşlar sınır kapısında saatlerle yarışıyor.

Gümrük kapısı koridorları ve vergi iadesi (tax free) bekleme salonları, bu nedenle yoğun bir insan akınına maruz kalmış durumda.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Telefon alacaklara üzen haber; Yurt dışından getirilen telefonların izin bedeli 20 bin TL oldu!

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP