DOLAR 28,9891 0.24%
EURO 31,2843 0.04%
ALTIN 1.890,340,20
BITCOIN 12520240,17%
İzmir
10°

HAFİF YAĞMUR

Yeşil Sol Parti’de kongre: Partinin adı değişti

Yeşil Sol Parti’de kongre: Partinin adı değişti

Yeşil Sol Parti'nin 4. Olağan Kongresi, isim değişikliği kararıyla Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak yoluna devam ediyor.

ABONE OL
15 Ekim 2023 12:28
Yeşil Sol Parti’de kongre: Partinin adı değişti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşil Sol Parti’nin 4. Olağan Kongresi başladı ve bu kongrede önemli değişiklikler yaşandı. Eş genel başkanlar ve parti adı dahil bir dizi karar alındı. Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongre, “Özgürlük için yeniden” sloganıyla binlerce kişinin katılımıyla başladı.

Kongrenin ilerleyen saatlerinde yapılan konuşmalar ve seçimler sırasında, eş genel başkanlık görevini Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan üstlenme konusunda mutabakata varıldı. Ayrıca parti adı da “Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi” olarak değiştirildi ve yeni kısaltması “HEDEP” oldu.

Kongrede yaklaşık 800 delege oy kullanacak ve parti yönetimi büyük ölçüde yenilenecek. Kongre salonunda çeşitli pankartlar asılarak önemli konular vurgulandı, bunlar arasında “Kürt sorununa demokratik çözüm,” “Tecride hayır, barış hemen şimdi,” “Demokratik Anayasa,” ve “İklimi değil sistemi değiştir” gibi sloganlar yer aldı. Bu gelişmeler, partinin politika ve liderlik değişikliklerini yansıtan önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP