DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 21696130,24%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
Yetenek sınavıyla alan liseler için başvuru kılavuzu yayımlandı

Yetenek sınavıyla alan liseler için başvuru kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, yetenek sınavıyla öğrenci alan okullara başvuru kılavuzu yayımladı.

ABONE OL
27 Haziran 2023 11:58
Yetenek sınavıyla alan liseler için başvuru kılavuzu yayımlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile mûsikî, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar ve spor projesi/programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9’uncu sınıflarına öğrenci almak için yapılan Yetenek Sınavının takvimi belli oldu.

Yetenek Sınavı için başvurular e-Okul Sistemi üzerinden bireysel olarak Kılavuzda belirtilen takvim çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Yetenek sınavıyla öğrenci alan okullara başvuru kılavuzu yayımlandı. MEB’in resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada;

“Güzel sanatlar, spor liseleri, mûsikî, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlarla spor projesi/programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9’uncu sınıflarına öğrenci almak için yapılan yetenek sınavı takvimi belli oldu.

Yetenek sınavı için başvurular, e-Okul üzerinden kılavuzda belirtilen takvim çerçevesinde gerçekleştirilecektir.” denildi.

YETENEK SINAVI BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Okullara Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: Yetenek sınavı başvuruları ne zaman başlayacak? - 1

YETENEK SINAVI TAKVİMİ

Kılavuza göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran – 6 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacak, sınavlar ise 10 – 16 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Okullara Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: Yetenek sınavı başvuruları ne zaman başlayacak? - 2

Yetenek sınavına girmek için başvurular Çalışma Takviminde belirtilen tarihler arasında veli tarafından bireysel olarak e-Okul Sistemi üzerinden yapılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP