DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22287942,72%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

üst menü altı
Akaryakıt istasyonu tartışmasında önemli gelişme: CHP'li Başkan dava açtı!

Akaryakıt istasyonu tartışmasında önemli gelişme: CHP'li Başkan dava açtı!

ABONE OL
16 Aralık 2020 17:34
Akaryakıt istasyonu tartışmasında önemli gelişme: CHP'li Başkan dava açtı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında gündeme gelen ve Urla'da yer alan akaryakıt istasyonuyla ilgili arazi sahibi Arif Akdemir'in siyasi parti temsilcilerine gönderdiği mektupla ilgili tartışmalar devam ediyor. Arif Akdemir'in mektubuna yanıt CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı meclisin gündeme gelen ve Urla'da yer alan bir akaryakıt istasyonunun ilgili arazi sahibi Arif Akdemir isimli vatandaşın siyasi parti temsilcilerine gönderdiği mektupla ilgili tartışmalar sürüyor. 

Meclis oturumunda AK Parti'nin gündeme getirdiği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Bu iddialarla ilgili savcılığın kapısı açık. Arif Akdemir savcılığa versin dilekçesini gereği yapılsın. Bizim işimiz bu değil. Biz savcılık değiliz” açıklaması sonrası bir yanır da nda bulunduğu konuyla ilgili CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur'dan geldi.

 

CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Şahsımı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Ertan Certel’i hedef alan iddialar ile ilgili olarak gerekli hukuki süreç tarafımızca başlatılmıştır.
Son dönemde Urlamız ve Yarımada tarım arazileri, ormanlar, sulak alanlar rant uğruna iktidar ve yandaşları tarafından sit dereceleri, imar planları değiştirilerek, kamulaştırma yoluyla enerji santralleri, taş ocakları, ocakları, madenler bahane edilerek yoğun şekilde hedef alınmaktadır.  
Yazılı ve görsel basın üzerinden bizlere yönelik yapılan mesnetsiz saldırılara ,aslı astarı olmayan suçlamalara karşı bizler adalete, hukuka inanan Atatürkçü yöneticiler olarak asla yürüdüğümüz yoldan dönmeyeceğiz. Siyasi baskı kurmak isteyip rant peşinde koşan ilkesiz şahislara geçit vermeyeceğiz. Bulundug?umuz mevkileri bazı zatların çıkar amaçlı kullanmalarına asla izin vermeyeceğiz. 
Bizler hak hukuk adalet anlayışını şiar edinmiş Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapmanın haklı gururunu yaşayan yurtseverleriz.
Hiç bir baskı bizleri bu yoldan döndüremez. Bizlere bu manasız suçları isnat etmeye çalışan münferitlere karşı açmış olduğumuz dava ile Cumhuriyet Mahkemelerinde hesap soracağız. Bizlerin hiç kimseye veremeyecegim hesap yoktur. 
Saygılarımla…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP