DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22198533,21%
İzmir
25°

AÇIK

üst menü altı
Canan Kaftancıoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na olay sözler: ‘Kılıçdaroğlu olmasa İBB’ye aday bile olamazdı!’

Canan Kaftancıoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na olay sözler: ‘Kılıçdaroğlu olmasa İBB’ye aday bile olamazdı!’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sahip çıktı

ABONE OL
28 Haziran 2023 13:32
Canan Kaftancıoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na olay sözler: ‘Kılıçdaroğlu olmasa İBB’ye aday bile olamazdı!’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıçdaroğlu sayesinde partinin yeni siyasi aktörler kazandığını ve toplumun daha geniş bir tabana yayıldığını belirtti. Kaftancıoğlu ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Kılıçdaroğlu sayesinde aday olabildiğini ifade etti.

Yaptığı çıkışlarla adından sıklıkla söz ettiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, son açıklamalarıyla da yeni bir polemik başlatacak.

Bir süredir aralarının bozuk olduğu iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında konuşan Kaftancıoğlu, “Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasaydı 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde benim gibi bir siyasi aktör -beğenirsiniz, beğenmezsiniz- olamazdı. Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasaydı çok büyük ihtimalle Ekrem İmamoğlu profilinde birisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamazdı.

O zaman da mesela “sağcıydı” derlerdi; eş dost, tanıdık, il başkanı, yakını kim ise getirir onu belediye başkan adayı yaparlardı.” ifadelerini kullandı.

“YAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR”

Yaptığı açıklamalarda sık sık gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, son röportajında önemli mesajlar verdi.

Seçim yenilgisinin ardından istifa çağrılarının yapıldığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkan Kaftancıoğlu, “Bugünlerde ‘Gitmeli, bırakmalı’ diye bence yakışmayacak bir şekilde itibarsızlaştırılıyor, bunun korkunç karşısında olduğumu bir kez daha söylemek isterim.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’ne Genel Başkan olduğunda parti sosyal demokrat bir parti, bir şekilde o günün siyasi gerçekliğidir vs. sebep önemli değil, toplumun bir alanına sıkıştırılmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte parti solun, sosyal demokrasinin bütün yelpazesine açılması için kararlı bir süreç yürüttü.

Bu süreci yürütürken 12 yıl önce olduğu noktayla bugünkü noktaya baktığımda parti yeni siyasi aktörler kazanmaya başladı, toplumun daha geniş bir tabana yayıldı.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU OLMASAYDI, İMMAOĞLU PROFİLİNDE BİRİ İBB BAŞKANI ADAYI OLAMAZDI”

Kaftancıoğlu, zaman zaman aralarında gerginlik yaşandığı iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da göndermede bulundu.

Kaftancıoğlu, “Kendimden örnek vereyim, Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasaydı Cumhuriyet Halk Partisi’nde benim gibi bir siyasi aktör -beğenirsiniz, beğenmezsiniz- olamazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasaydı çok büyük ihtimalle Ekrem İmamoğlu profilinde birisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olamazdı. O zaman da mesela “sağcıydı” derlerdi, eş dost, tanıdık, il başkanı, yakını kim ise getirir onu belediye başkan adayı yaparlardı.

Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasaydı gencecik milletvekilleri siyasette varlık gösteremezdi. Bunların katlanarak artması lazım ama bu süreçler bir zamandır, birdenbire bir sihirli değnekle bu işler yapılmaz.

Şimdi tam da bu söylediğim şeylerin topluma, daha geniş bir tabana yayılması ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin -Genel Başkan’ın ifadesiyle söylüyorum- güvenli limana ulaşabilmesi için o örgütlü yapısının da güçlendirilerek o umutsuz olan kesimleri yeniden umutlandırabilmeyi başarabileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP