DOLAR 32,5510 0.15%
EURO 34,6743 -0.06%
ALTIN 2.467,50-1,27
BITCOIN 21497591,84%
İzmir
19°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Cemil Tugay’dan ilk ziyaret örgüte: ‘Bugünden sonra Türkiye umutla dolu bir ülkedir’

Cemil Tugay’dan ilk ziyaret örgüte: ‘Bugünden sonra Türkiye umutla dolu bir ülkedir’

Yerel seçimlerde yüzde 50'ye yaklaşan oy oranıyla İzmir'in yeni büyükşehir belediye başkanı olmayı başaran CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçimin ertesi günü ilk ziyaretini partisinin il başkanlığına yaptı.

ABONE OL
1 Nisan 2024 15:09
Cemil Tugay’dan ilk ziyaret örgüte: ‘Bugünden sonra Türkiye umutla dolu bir ülkedir’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM-HABER MERKEZİ-ERDEM ASLAN-Yerel seçimlerde yüzde 50’ye yaklaşan oy oranıyla İzmir’in yeni büyükşehir belediye başkanı olmayı başaran CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçimin ertesi günü ilk ziyaretini partisinin il başkanlığına yaptı.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu makamında ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, parti örgütüne ve seçmenlere teşekkür etti.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

İki başkanın kısa görüşmesinin ardından kamera karşısına geçildi.

ŞENOL ASLANOĞLU: İZMİR’E ÇOK YAKIŞACAKSINIZ BAŞKANIM

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, sözlerine, “Bugün CHP’nin iktidara yürüyüşünün ilk günüdür” diyerek başladı. Ardından Cemil Tugay’a başarılar dileyerek, “İlk günden bu yana partili arkadaşlarla mücadele etmenin değerini çok iyi bildi. CHP kimliğini tüm vatandaşlarımıza da doyasıya yaşattı. Biz de yoldaşı olmaktan onur-gurur duyduğumuz Cemil başkanımızı tebrik ediyoruz bir kez daha. İzmir’e çok yakışacaksınız başkanım” sözlerini kullandı.

CEMİL TUGAY: ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

İzmir’in yeni büyükşehir belediye başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, başarı başta örgüt olmak üzere tüm seçmenlerin katkısı olduğunu, ortaya çıkan sonucun omuzlarına büyük bir sorumluluk getirdiğini ve bunun gereğini yerine getireceklerini söyledi.

BUGÜNDEN SONRA TÜRKİYE UMUTLA DOLU BİR ÜLKEDİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Bugünden sonra Türkiye umutla dolu bir ülkedir. Özellikle gençlerimizin bu umuda ihtiyacı olduğunun farkındayız. O nedenle çok çalışacağız. CHP örgütüne, tüm üyelerine, dün sandıklarda görev alan değerli arkadaşlarımıza-vatandaşlarımıza, bize oy veren seçmenlere ve tabiki oy vermeyenlere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

DÜNKÜ SONUCU BEKLİYORDUM; EMİNDİM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, “Neyi İzmir’de temsil ettiğimizi biliyoruz. Bundan vazgeçmeyeceğini biliyorduk. O nedenle ben dünkü sonucu bekliyordum. Emindim. Hayalimiz tüm ilçeleri kazanmaktı. 2 ilçeyi ne yazık ki küçük farklarla kaybettik. Ama 30 ilçe de büyükşehir belediyesine en fazla oyu verdi. Minnettarım. Bu, aynı zamanda bir beklentinin ifadesidir. Bana inandıklarının, benden çok hizmet beklediklerinin ifadesidir. Bu görevin gereğini yerine getireceğim.

CEMİL TUGAY’IN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI:

Ben bugün örgütümüze teşekkür etmek için buradayım. CHP’nin üyeleri, tüm yol arkadaşlarımız büyük bir mücadeleyi çok büyük bir zaferle neticelendirdiler. Gerçekten hepimize gurur veren, umut aşılayan bir sonuç elde ettik dün. Hem İzmir’de hem Türkiye’nin pek çok yerinde.

14 tane büyükşehiri, 20 ili, 337 ilçeyi ve 48 beldeyi kazanmış durumdayız. Toplamda 420 belediyeyi CHP Türkiye’de kazanmış durumda.

İZMİR’DE NEYİ TEMSİL ETTİĞİMİZİ BİLİYORUZ

Beklemediğimiz sonuçlar ala ala biz de acaba beklemediğimiz bir sonuç olur mu diye endşe içindeydik. Ben İzmir’den her zaman emin oldum. Neyi İzmir’de temsil ettiğimizi biliyoruz.

DÜNKÜ SONUCU BEKLİYORDUM; EMİNDİM

Bundan vazgeçmeyeceğini biliyorduk. O nedenle ben dünkü sonucu bekliyordum. Emindim. Hayalimiz tüm ilçeleri kazanmaktı. 2 ilçeyi ne yazık ki küçük farklarla kaybettik. Ama 30 ilçe de büyükşehir belediyesine en fazla oyu verdi. Minnettarım. Bu, aynı zamanda bir beklentinin ifadesidir. Bana inandıklarının, benden çok hizmet beklediklerinin ifadesidir. Bu görevin gereğini yerine getireceğim.

Belediye çalışanı arkadaşlarımızla, arkamızda dev bir ordu gibi duran parti örgütümüle, halkımızla beraber yapıyoruz bu görevleri. Ama hizmette adaletimizin olacağını defalarca dile getirdim.

NEREDEN NE KADAR OY ALACAĞIMIZIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK; ESAS OLAN YAPACAĞIMIZ HİZMETLER

Nereden ne kadar oy alacağımızın hiçbir önemi yok. Esas olan önümüzdeki dönem yapacağımız hizmetlerdir. Bu güvenin devamını diliyorum. Sabah Karşıyaka’da, öğlen burada Alsancak’ta insanlarımızın arasında bulundum, biraz yürüdüm.

İNSANLARIMIZIN YÜZÜNDE UMUDU, MUTLULUĞU GÖRDÜK

Bir süredir kaybedilmiş olan umudu insanlarımızın yüzünde gördük. Mutluluğu insanlarımızın yüzünde gördük. Bize dokunuşları, sarılışları çok farklıydı. Anlamları ve bize yüklediği sorumluluklar çok büyük. Türkiye çok büyük ve güzel bir ülke. Milletimiz çok iyi şeyleri hak ediyor. Üzerimize düşen şey; çalışmak çalışmak çalışmak. İlkelerimizden asla ödün vermemek. Dürüstlüğümüze bir gram leke sürdürmemek. Böyle birdönem görecek İzmirimiz ve İzmirimizin 30 ilçesi.

NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

Her biri ayrı ayrı değerli katkılar veren tüm parti üyelerimizi, sayın il başkanımızın ve il yönetimimizin nezdinde kutluyorum, her birisine minnet borçluyuz. Önümüzdeki günlerde bize duydukları bu güvenini boşa çıkarmamak onları mahcup etmemek için ben ve arkadaşlarım ne gerekiyorsa yapacağız.

BUGÜNDEN SONRA TÜRKİYE UMUTLA DOLU BİR ÜLKEDİR

Bugünden sonra Türkiye umutla dolu bir ülkedir. Özellikle gençlerimizin bu umuda ihtiyacı olduğunun farkındayız. O nedenle çok çalışacağız. CHP örgütüne, tüm üyelerine, dün sandıklarda görev alan değerli arkadaşlarımıza-vatandaşlarımıza, bize oy veren seçmenlere ve tabiki oy vermeyenlere de çok teşekkür ediyorum.

HERKESE SELAM OLSUN

Hepimize kutlu olsun. Türkiye’nin iyiliğini isteyen herkese selam olsun.

OY HESAPLARINI KENARA BIRAKTIK

Oy oranlarına bakarsak; farklı adaylaşmaların-dinamiklerin getirdiği sonuçlar olarak görüyorum, oy düşüşlerini. Seçimi geride bıraktık. Oy hesaplarını bundan sonra bir kenara bıraktık açıkçası.

MEVCUT İKTİDARDAN BÜYÜK RAHATSIZLIK VAR

Türkiye’nin genelinde iki şeyden bahsedebiliriz; mevcut iktidardan büyük rahatsızlık var. İnsanlarımız adaletsizliğe uğradığını, yoksullaştıklarını, işsizliğin arttığını görüyor, yaşıyorlar. Emeklilerin, çiftçilerin, işçilerin, emekçilerin durumu ortada. Burdan büyük memnuniyetsizlik var.

MUHALEFET PARTİLERİNİN HEPSİ KÜÇÜLDÜ AMA CHP BİRİNCİ PARTİ OLDU

Muhalefet partilerinin hemen hepsi küçüldü ama CHP birinci parti oldu. Bu tamamen değişim hareketinden sonra CHP’nin sadece kadrosu değil söylemleriyle de halka ulaştığını gösteriyor. Kiraz Dokuzlar Köyü’nde değil tüm Türkiye’de.

PARTİMİZİN ÜLKEMİZİ BU BATAKLIKTAN ÇIKARACAĞINA İNANIYORUM

Ülkemizi bu bataklıktan çıkaracağına inanıyorum partimizin. Genel başkanımızı özel olarak tebrik etmemiz alkışamamız gerektiğini düşünüyorum.

İYİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPACAĞIM

İl-ilçe örgütlerimiz, herkes inanarak mücadele etti. Halkımızla tekrar buluştuk, kenetlendik. Önümüzdeki seçimi bekliyoruz bir taraftan. Bundan sonra il belediye başkanlığı yapacağım.

ÖNÜMÜZDEKİ GENEL SEÇİMİ BEKLİYORUZ

Milletvekillerimiz de parti örgütümüz de daha çok çalışacak. Önümüzdeki genel seçimi bekliyoruzç, iktidarı alacağız.

İNSANLARIMIZA UMUT VERECEK YÖNETİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İnsanlarımıza umut verecek yönetimi gerçekleştireceğiz.

ŞENOL ASLANOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI:

Oylarımızın sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de ciddi bir şekilde arttığını ve vatandaşın Cumhur İttifakı yönetiminin bir an önce bitmesini istediğini arzuluyoruz. Bugün CHP’nin iktidara yürüyüşünün ilk günüdür.

ÇOK GÜZEL BİR SABAHA UYANDIK

Çok güzel bir sabaha uyandık. 14 Mayıs’tan sonra umudunu yitirmiş gençlerimiz bu sabaha büyük bir umutla gözlerini açtılar. dünden beri gelen tüm telefonlarda, vatandaşlarımızdan o kadar güzel duygular bize akıyor ki, bu duyguları vatandaşlarımıza yaşatan başta sayın genel başkanımız Özgür Özel, genel başkan yardımcılarımız, parti emekçilerimizin hepsine canı gönülden teşekkür ediyoruz.

İKTİDAR HER SABAH HANGİ GÜN GİDECEĞİNİ DÜŞÜNEREK UYANACAKTIR

Bundan sonra iktidar her sabah hangi gün gideceğini düşünerek uyanacaktır. CHP’nin iktidara emin adımlarla ilerlediğini düşünüyoruz. Bu dönem boyunca partiye, partinin emekçilerine, partili kimliğini hep üst planda tutan bir adayımız oldu. Bununla gurur duyuyoruz.

CEMİL BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUZ BİR KEZ DAHA

İlk günden bu yana partili arkadaşlarla mücadele etmenin değerini çok iyi bildi. CHP kimliğini tüm vatandaşlarımıza da doyasıya yaşattı. Biz de yoldaşı olmaktan onur-gurur duyduğumuz Cemil başkanımızı tebrik ediyoruz bir kez daha. İzmir’e çok yakışacaksınız başkanım.

CEMİL BAŞKANIMIZ ÇOK ÇALIŞKANDI

Cemil başkanımız aynı zamanda adaylığı boyunca çok çalışkandı. Basmadık alan, toprak bırakmadı. Kiraz’dan Bergama’ya Kınık’tan Bayınrdır’a her yerde müthiş bir enerjiyle, coşkuyla örgütlerimizle birlikte çalıştı. Emekleriniz için de çok teşekkür ederiz.

Her zaman örgüte verdiği değerle ilk teşekkür ziyaretini il başkanlığına yaptı. Nazik ziyareti için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: İzmir’de kadın başkan devrimi: 9 adaydan 8’i seçildi: İşte o isimler

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)


HIZLI YORUM YAP