Şirinyer Düğün Salonu’nda gerçekleşen CHP Buca İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Hacer Taş aday olmadı. Kongrede uzlaşı adayı Çağdaş Kaya olurken; Kaya rakibi Hasan Sağlam ile yarıştı. Adaylardan Sinan Yeşilbaş yarıştan çekilip Hasan Sağlam’a destek verdi.
CHP Buca İlçe Kongresi’nde yapılan konuşmaların ardından örgütün uzlaşı adayı Çağdaş Kaya 344 delegenin oyunu alarak ilçenin yeni başkanı oldu. Kaya’nın rakibi Sağlam ise 68 oy alabildi.
Buca’nın dışında sandık kurulan bir diğer ilçe ise Narlıdere oldu. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen CHP Narlıdere İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Mesut Durgun, Belediye Başkanı Ali Engin’in de desteğini alarak yeniden aday oldu.
Durgun’un rakibi ise Devrim Kırlangıç oldu. Yapılan konuşmaların ardından gerçekleşen seçimde delegelerin tercihi mevcut başkan Mesut Durgun’dan yana oldu. Devrim Kırlangıç ise 119 oy aldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.
İzmir’de sandık kurulan ilçelerden biri ise Bergama idi. Tek adayla gerçekleşen CHP Bergama İlçe Kongresi’nde İsmail Durmaz ilçe başkanı seçildi.
Ziraat Odası’nda gerçekleşen CHP Bergama İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Mehmet Ecevit Canbaz aday olmadı. Canbaz’ın yerine aday olan yönetimdeki isimlerden İsmail Durmaz, seçim sonunda 207 geçerli oyu olarak Bergama’nın yeni ilçe başkanı oldu.
Önerilen haber: CHP Karabağlar’da Sözüpek güven tazeledi, yeniden başkan seçildi
GÜNDEM
22 Temmuz 2024DÜNYA
22 Temmuz 2024GÜNDEM
22 Temmuz 2024EKONOMİ
22 Temmuz 2024EKONOMİ
22 Temmuz 2024EGE
22 Temmuz 2024GÜNDEM
22 Temmuz 2024
[…] Bu haber ilginizi çekebilir; CHP Buca, Narlıdere ve Bergama’da yeni başkanlar belli oldu […]