DOLAR 33,0577 0.7%
EURO 36,0383 0.53%
ALTIN 2.560,680,45
BITCOIN 19129011,28%
İzmir
34°

PARÇALI AZ BULUTLU

0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir 38’inci Olağan İl Kongresi başladı. Gaziemir Fuar Alanı’nda başlayan kongrede Divan Başkanı CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre oldu. Kongrede çarşaf liste ve blok liste isteyenler arasında büyük gerginilk çıktı, kongreye ara verildi. İçeriye güvenlik güçleri çağrıldı.

DEMOKRAT GÜNDEM-CHP İzmir İl Kongresi çarşaf liste yerine blok liste isteyenlerin yeterli imzayı toplamasının ardından Divan Başkanı Zeynel Emre, lehte ve aleyhte birer kişiye konuşma yapma hakkı verdi ancak çarşaf liste isteyenler pankart açtı ve sloganlar atmaya başladı.

Doğal delegelerle 618 delegenin oy kullanmasının beklendiği CHP İzmir İl Kongresi’nde, delegelerin yüzde 10’u blok liste için gerekli imzayı topladı. Böylelikle seçimin blok liste ile yapılması kesinleşti.

ÇARŞAF LİSTE İSTEYENLER PANKART AÇTI VE KARŞI ÇIKTI

Seçimin çarşaf liste ile yapılmasını isteyenler pankart açtı ve karşı çıktı. Divan Başkanı Zeynel Emre, lehte ve aleyhte birer kişiye konuşma hakkı verdi.  Konuşma öncesinde seçimin çarşaf liste ile yapılmasını isteyenler sloganlar atmaya başladı. Kongreye ara verildi. Tartışmalar sürüyor..

DİVAN BAŞKANI SIK SIK UYARDI

Kongrede çarşaf liste iseteyenlerle blok liste isteyenler arasında tartışma ve arbede yaşandı. Divan Başkanı, ‘Yerinize oturun, CHP’ye bu yakışmaz’ şeklinde uyarılarda bulundu. Partili ve delgeler birbirinin üzerine yürüyor.

KONGREYE ARA VERİLDİ

Arbedenin büyümesi üzerine Zeynel Emre kongreye 20 dakika ara verdi. Olayların büyümesi üzerine salona güvenlik güçleri çağrıldı.

ASLANOĞLU’NDAN AÇILIŞ KONUŞMASI 

Kongrenin açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Aslanoğlu yaptı. Aslanoğlu, “Dosta düşmana gücümüzü gösterdiğimiz mahalle delege seçimler ile başlayan süreçte İzmir için final gününe geldik. Birbirimizle rakip değil çıtayı daha yukarı koymak için bir yarış içindeyiz. Seçimlerde birlikte yol yürüyen yoldaşların rakip olması zaten düşünülemez. İzmir duruşu ile tüm ülkeye bir mesaj vereceğiz. Yerel seçimler öncesinde gücümüze güç katacağız. Tüm Türkiye’nin gözü bu kongrede. Bizden güç almak isteyenleri sevindirecek, kavga bekleyenleri sükut-u hayale uğratacağız. Yolumuz hedefimiz aynı bu ülke daha yaşanabilir bir yer olsun istiyoruz. Yeni bir yola çıkıyoruz. Bu yol diriliş yolu, bu yol Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Atatürk’ün yoludur. Dertleşecek uzlaşacak ve kendimizi örgüte emanet edeceğiz. Kaybeden olmayacak bu kongrede’’ dedi.

ZEYNEL EMRE: YANLIŞ PLATFORMLARDA ELEŞTİRİ BAŞARILI OLMAZ

Aslanoğlu’nun ardından kürsüye divan başkanı da olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre geldi.

Partisinin Kurultay süreci öncesinde ve seçim sonrası yaşanan tartışmalara değinen Zeynel Emre, “Türkiye’de beklentileri karşılayacak demokratik dizinin gerçekleştirilmesinin haklarını kullananların araması lazım. Bizim birlikte çözümler geliştirmemiz, birlikte başarılar elde etmemiz lazım. Seçim sonrası tartışmalar ve eleştiriler ne kadar haklı olursa olsun yanlış platformda yapılırsa başarılı olmaz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre’nin konuşmasının satır başları:

Dünyada bir demokrasi krizi var. Populist liderlerden düya çok çekmekte. İktidarı oluşturan koalisyon muhalefetin birbirine düşmesine, kendi sistemini kalıcılaştırmaya ve kurumsallaştırmaya çalışmaktadır.

CHP’liler olarak bunun farkında olmamız lazım. İşte bu nedenledir ki yenilikçi oluşumu sadece ortaya çıkacak insanlardan beklememek lazım.

BİRLİKTE BAŞARILAR ELDE ETMEMİZ LAZIM

Türkiye’de beklentileri karşılayacak demokratik dizinin gerçekleştirilmesinin haklarını kullananların araması lazım. Bizim birlikte çözümler geliştirmemiz, birlikte başarılar elde etmemiz lazım.

YANLIŞ PLATFORMLARDA ELEŞTİRİ BAŞARILI OLAMAZ

Seçim sonrası tartışmalar ve eleştiriler ne kadar haklı olursa olsun yanlış platformda yapılırsa başarılı olmaz.

TEK ADAM VE SARAY REJİMİNİN UYGULAMALARI

Tek adam düzeninin ve saray rejiminin hukuk, adalet ve eşitlik tanımayan uygulamaları, devlet olanaklarını kullanarak yaptığı siyasi manipülasyonlarla hepimizin zafere inancı tam iken az farkla kaybettiğimiz seçimden yeni çıktık.

PARTİMİZE VE GENEL BAŞKANIMIZA YÖNELİK LİNÇ KAMPANYASI OLDU

Partimiz ve genel başkanımıza yönelik bir linç kampanyası oldu. Seçimi kaybetmek elbette üzer. Bir parti başkanının sayın Kılıçdaroğlu gibi suikast, saldırı, tehditlerden yılmadan cesaretle adalet, eşitlik, dürüstlük gibi ilkelere sahip olması gerekir.  Adalet, eşitlik için çalışmaya devam edeceğiz. Ne mutlu CHP’liyim diyene.

Önerilen haber: Özgür Özel, CHP İzmir Kongresi’nde: ‘Hepinizin desteğini bekliyorum’

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP