DOLAR 32,3294 0.05%
EURO 35,0640 0.29%
ALTIN 2.404,64-0,42
BITCOIN 2176865-3,68%
İzmir
40°

AÇIK

üst menü altı
İzmir’e yeni sanayi sitesi

İzmir’e yeni sanayi sitesi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bornova'da bulunan Cemal Gürsel Askeri Kışlası'nın, sanayi sitesi kurulması amacıyla İzmir Ticaret Odası'na devredilmesine onay verdi. Bakanlıkta yapılan görüşme sonunca, kısa süre içinde devir protokolü yapılması konusunda mutabık kalındı.

ABONE OL
5 Haziran 2024 15:48
İzmir’e yeni sanayi sitesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplantıda, Bornova’da bulunan Cemal Gürsel Askeri Kışlası’nın İzmir Ticaret Odası tarafından çarşı ve site kurmak amacıyla alınması projesi hakkında görüşüldü. Projeyi desteklediklerini belirten Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, araziyi devretmeye hazır olduklarını söyledi.

DEVİR PROTOKOLÜ YAPILACAK

İzmir’de yaşanan en önemli sorunlardan birinin çözüme kavuşacağını belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Üyelerimizden bu yönde yoğun bir talep var. Bulunduğu lokasyon itibariyle lojistik açıdan avantajlara sahip olan bu bölgenin Odamıza tahsisi hususunda gösterdikleri güven için, üyelerimiz adına Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler’e özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye de destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Kısa süre içinde devir protokolünü yapacağız. Projemizi hızla planlayıp hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Projede üyelere yönelik çarşı ve site içerisinde bağımsız bölümler, yönetim binası, mesleki lise ve çıraklık eğitim binaları, otopark alanları, banka, restoran, market gibi sosyal alanlar, temiz enerji tesisleri ve yeşil alanlar olması planlanıyor.

Toplantıya kimler katıldı?

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i ziyaret etti. Ziyarete, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Mahmut Atilla Kaya, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler katıldı. (DHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP