DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15889451,21%
İzmir
16°

KAPALI

üst menü altı
Karabağlar Belediye Başkan A. Adayı Bedri Serter: “Karabağlar’ı dünyanın tanıdığı marka kent yapacağız”

Karabağlar Belediye Başkan A. Adayı Bedri Serter: “Karabağlar’ı dünyanın tanıdığı marka kent yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter, iddialı projelerle Karabağlar’ı dünyanın tanıdığı marka bir kent yapacaklarını söyledi.

ABONE OL
25 Aralık 2023 15:29
Karabağlar Belediye Başkan A. Adayı Bedri Serter: “Karabağlar’ı dünyanın tanıdığı marka kent yapacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter, iddialı projelerle Karabağlar’ı dünyanın tanıdığı marka bir kent yapacaklarını söyledi.

Düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle buluşan Serter, aday adaylığı sürecini ve bazı projelerini paylaştı.

Ekibi ile birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Serter, konuşmasına başlamadan önce 12 şehide rahmet, acılı yakınlarına da başsağlığı dileklerini iletti. 

bedri serter

“Bizde Atatürk,  Cumhuriyet ve millet sevgisi sonuna kadar var” 

Manisa’da Genel Başkanları Özgür Özel’e yönelik provakatif girişimi de kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirten Serter,

“Biz, Atatürk’ün kurduğu partiyiz. İki üç tane kendini bilmezin bize attığı laflarla ne boynumuzu bükeriz ne de alnımızı bir yerden arda bırakırız. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni bir bütün olarak kabul ediyoruz. Bizde cumhuriyet sevgisi, millet sevgisi sonuna kadar var. Atatürk sevgisini zaten kimse gönlümüzden alamaz. Sonuna kadar PKK ve Türkiye’ye saldıranların karşısındayız. Ama bunun üzerinden siyaset devşiren siyasetçilerin de alayının karşısındayız” dedi.

bedri serter

“Bende o heyecan var” 

Karabağlar’da 37 yıldır ticaret yaptığını, her karışını iyi bildiğini, Meclis üyeliği, il başkanlığı ve milletvekili yaptığı dönemlerde de her zaman bölge sorunlarına duyarlılık gösterdiğini belirten Serter, Karabağlar’ın tanınmadığını belirterek, öncelikle Karabağlar’ı dünyanın tanıdığı bir kent haline getirmek istediğini söyledi.

Bugüne kadar belediye başkanlarımızın ilçede büyük hizmetleri olduğunu hepsine teşekkür ettiğini belirten Serter, “Ama ben bir iddia ile geliyorum. Yeni projelerle Karabağlar’ı herkesin bildiği bir kent yapacağım. Bir belediye başkanı göreve gelirken hizmet aşkıyla gelmeli. Bende de o heyecan var. Karabağlar’ı tanınır bir kent haline getireceğim” diye konuştu. 

“Öncelik kadınlar, gençler ve engelliler olacak” 

Karabağlar’da kadınlar, gençler ve engellilere yönelik projelere öncelik vereceklerini, kadınlar için semt merkezlerinin sayısını artıracaklarını, gençlerin iş sahibi olmasına dönük projeleri daha da geliştireceklerinin altını çizen Serter, şöyle konuştu:

“Karabağlar’da iş dünyası, üniversite, İş-Kur, Büyükşehir ve Hükümeti de içine alarak 5’li bir koalisyonla gençlerimize iş imkanları açacağız. Bunlar sadece belediyelerle yürütülecek şeyler değil. İş dünyasında biriktirdiğim kazanımları da kullanarak gençlere iş kapısı açmak için mücadele edeceğiz. Büyük bir sorumlulukla bu işe soyunduk. Ve geliyoruz! Ayrıca gençlere yönelik 24 saat açık kütüphaneler yapacağız. Biz öğrencilerimize sahip çıkacağız ama öğrencilerimiz de oralara sahip çıkacak. Ve ben ayda minimum bir sefer o arkadaşlarımızla kütüphanede buluşacağız. Gençlerimizi topluma motive etmek ve Karabağlar’ı sevdirmemiz gerekiyor.”

bedri serter

 “İşbirliği ile sorunları çözeceğiz”

Devlet kurumları ile işbirliği yapacaklarını ilçenin kalkınması için hep birlikte çalışacaklarını dile getiren Serter diğer ilçelerle de yarışacaklarını söyledi.

Ankara’da görev yapan bir Milletvekili olarak ilişkilerinin çok iyi olduğunu, Devlet Kurumlarının Karabağlar’a daha farklı bakmasını sağlayacağını anlatan Serter, “Devlet kurumlarının daha fazla destek olmasını sağlayacağım. Burası önemli bir kent. Biz bu kenti atağa kaldırdığımızda Türkiye ayağa kalkacak. 81 il burada kümelenmiş şekilde yaşıyor çünkü. Çok renkli bir profilimiz var ve bu renkliliği Türkiye’ye yansıtmalıyız. Karabağlar’da benden güçlü aday olmadığını düşünüyorum. Karabağlar’da bir tarihi alan keşfedildi. Smyrna’yı korumak için kurulan bir yer. Seçilir seçilmez, o alanı korunan bir ören yeri olarak hayata getirmek için bakanlıklarla irtibata geçeceğiz. Taziye alanlarımız dar ve onların çoğaltılması gerekiyor. Bunun dışında da çok projelerimiz var. Aday olduğumuzda vizyon projelerimizi paylaşacağız” dedi. 

“Kentsel dönüşüm ve Yeşillik Caddesi çözülecek”

Karabağlar’ın kangren yaralarından olan kentsel dönüşümü de hızlandıracaklarını, Büyükşehir ve Ankara ile işbirliği yaparak bu sorunu çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Serter, Yeşillik Caddesi’ndeki trafik sorununun çözümünü de yine işbirliği ile sağlayacaklarını kaydetti.

İlginizi çekebilir: Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter: “Çok güzel işler yapıp, iz bırakacağız’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP