DOLAR 28,9387 0.19%
EURO 31,2432 0.08%
ALTIN 1.891,310,90
BITCOIN 12647155,17%
İzmir
13°

HAFİF YAĞMUR

Microsoft’un Activision Blizzard Anlaşması, İngiltere Yetkilileri Tarafından Onaylandı

Microsoft’un Activision Blizzard Anlaşması, İngiltere Yetkilileri Tarafından Onaylandı

ABONE OL
14 Ekim 2023 14:22
Microsoft’un Activision Blizzard Anlaşması, İngiltere Yetkilileri Tarafından Onaylandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Microsoft, tarihi bir anlaşmaya son adımları atmış durumda. İngiltere’de düzenleyici kurul, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını onayladı, bu da önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’ndan (CMA) gelen beklenen onay, Microsoft’un Activision Blizzard‘ı satın almasının önündeki son büyük engeli aşmasını sağladı.

Ocak 2022’de Microsoft, 69 milyar dolarlık devasa bir anlaşma ile Activision Blizzard’ı satın almak için adım atmıştı. Ancak, Call of Duty, Crash Bandicoot, Guitar Hero, Diablo, World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone ve Candy Crush gibi ünlü markalara sahip olan Activision Blizzard’ın Microsoft bünyesine katılma süreci oldukça karmaşıklıkla dolu ve zorlu bir süreç olarak biliniyordu.

İngiltere, Microsoft ve Activision Blizzard Anlaşmasını onayladı

ABD, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği gibi birçok ülke ve bölge, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını değerlendirmek için kendi rekabet kurullarını harekete geçirdi. Nisan ayında Birleşik Krallık’ın düzenleyici kurumu olan CMA, haksız rekabet nedeniyle bu satın alımı engellemeyi düşündüğünü açıklamıştı. Ancak, Avrupa Komisyonu ve ABD’nin rekabet kurulları sırayla onaylarını vermişlerdi.

Şimdi, bu satın almanın önündeki son engel olarak görülen CMA tarafındaki endişeler giderildi ve resmi onay geldi. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almak için yaptığı 69 milyar dolarlık anlaşma, Birleşik Krallık düzenleyicileri tarafından onaylandı. CMA, Microsoft’un mevcut ve yeni bulut oyun haklarını Ubisoft’a devretme anlaşması sonrasında rekabetle ilgili şüphelerini çözüme kavuşturdu.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP