DOLAR 32,9404 0.31%
EURO 35,3810 0.59%
ALTIN 2.466,510,66
BITCOIN 1983136-5,57%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
Vaniköy Cami’nin ibadete açılışında Erdoğan’dan İBB sitemi: ‘Birileri gibi…’

Vaniköy Cami’nin ibadete açılışında Erdoğan’dan İBB sitemi: ‘Birileri gibi…’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangında zarar gördüğü için restore edilen Vaniköy Camii'nde cuma namazını kıldı. Erdoğan namaz sonrası açıklamalarda bulundu. "2002'den bu yana yaklaşık 5 bin 500 eserimizi restore ettik" diyen Erdoğan, "Bu şehri tüm ilçeleriyle beraber gönülden seviyoruz. Bu güzel şehrin meftunuyuz, aşığıyız. İstanbul sevgimiz birileri gibi lafta bırakmıyoruz" ifadelerini kullandı.

ABONE OL
16 Haziran 2023 14:54
Vaniköy Cami’nin ibadete açılışında Erdoğan’dan İBB sitemi: ‘Birileri gibi…’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangında zarar gördüğü için restore edilen Vaniköy Camiinin açılış töreninde konuştu.

9 AY SONRA İSTANBUL’U FETRET DEVRİNDEN ÇIKARACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış törenindeki konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklendi.

Erdoğan, “Bize Sultan Fatih’in emaneti bu şehri tüm ilçeleriyle beraber gönülden seviyoruz. Bu güzel şehrin meftunuyuz, aşığıyız. İstanbul sevgimiz birileri gibi lafta bırakmıyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan tüm İstanbullara hizmet ediyoruz.

İstanbul’un bir fetret devrine girdiğini üzülerek görüyoruz. 9 ay sonra İstanbul’u içinde sürüklendiği bu fetret devrinden inşallah çıkaracağız” dedi.

İSTANBUL’A YAPILAN YATIRIM TUTARI 812 MİLYAR

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

  • Tarihi Vaniköy Cami Üsküdar’ımızın sembol mekanlarından biriydi. 2 buçuk yıl önce çıkan yangında ağır hasar görmüştü. Bu yangın sonrasında malum çevreler istismara başladılar, buranın ranta açılacağını ima ettiler. Yalanlarla İstanbullu kardeşlerimizin zihnini bulandırmaya çalıştılar.
  • Biz yeniden ihya etmek için harekete geçtik. Kapsamlı bir hazırlık sürecinden sonra Kalyon Vakfı camimizi şehrimize kazandırmak için kolları sıvadı. 
  • Vaniköy tam 3 buçuk asır boyunca bu bölgenin kalbi durumundaydı. Camimizin artık kütüphanesiyle birlikte İstanbul’un yeni uğrak yeri haline geleceğine inanıyorum. Caminin restorasyonunu gönüllü olarak üstlenen Kalyon Vakfı’na canı gönülden tebrik ediyorum.
  • Camilerimizin hepsi birer ibadethane olmasının yanı sıra bu toprakların bize ait olduğunu gösteren kimlik kartımızdır. İhya ettiğimiz her bir kültürel mirasımızla geçmişten bugüne ve geleceğe köprü kuruyoruz. Medeniyetimize vefa borcumuzu ödüyoruz. İman ocaklarının tütmesine özel önem veriyoruz.
  • 2002’den bu yana yaklaşık 5 bin 500 eserimizi restore ettik. İstanbul’a yapılan yatırım tutarı 812 milyar lirayı geçiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP