DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2042084-5,17%
İzmir
22°

AÇIK

üst menü altı
Levent Gültekin; İmamoğlu ve Yavaş’ın ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ olması fikri Akşener’den gelmedi!

Levent Gültekin; İmamoğlu ve Yavaş’ın ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ olması fikri Akşener’den gelmedi!

Gazeteci Levent Gültekin, "Akşener’in akıllara ziyan siyaseti" başlığıyla kaleme aldığı yazısında, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminden 2023 seçimlerine geçen süreci ve yaşanan gelişmeleri yazdı.

ABONE OL
26 Haziran 2023 22:46
Levent Gültekin; İmamoğlu ve Yavaş’ın ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ olması fikri Akşener’den gelmedi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazeteci Levent Gültekin,  2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminden 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine geçen süreci ve yaşanan gelişmeleri yazdı.

İyi Parti lideri Meral Akşener’in “kumar masası” diyerek Altılı Masa’dan ayrılma kararının ardından, 2 gün sonra geri döndüğünü aktaran Gültekin, şu ifadeleri yazdı: “Halbuki bütün muhataplardan teyit ettiğim bilgiye göre bu iki belediye başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı olması fikri Akşener’den değil, Akşener’in masaya dönmesini kolaylaştırmak için bu iki isimden gelmişti.”

Gültekin, Diken’de yayımlanan yazısında, Merak Akşener’in Altılı Masa’ya dönmesinde etkili olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘cumhurbaşkanı yardımcısı’ formülü hakkında ‘teyitli’ dediği bilgileri paylaştı.

Gültekin yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İyi Parti adayın isminin 2 Mart’taki toplantıda açıklanmasını istemişti ama nasıl olmuşsa olmuş bunu isteyen İyi Parti’nin genel başkanı o toplantıya partiden yetki almadan gitmiş, üstelik haftalar alabilecek anket çalışması yapılmasını önermişti.

Ne hikmetse anket çalışmasını daha önceki toplantılarda değil, aday belirleme toplantısında talep etmişti.

Sonrasında da zehir zemberek bir açıklamayla masayı terk etmişti.

Halbuki Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını gerçekten engellemek isteseydi daha yumuşak bir açıklamayla hem kamuoyunun desteğini arkasına alabilir hem de diğer liderleri daha makul bir tutuma çekebilirdi.

Yaptığı sert açıklamayla adaylık tartışmalarını tamamıyla bitirmiş, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına neredeyse kesinlik kazandırmıştı.

Fakat ne olmuşsa olmuş zehir zemberek açıklamayla terk ettiği masaya iki gün sonra dönmek zorunda kalmıştı

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN YARDIMCILIĞI İÇİN MASAYA DÖNDÜ

Bunu da Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanlığı yardımcılığı şartının kabul edildiği için yaptığını açıklamıştı.

Halbuki bütün muhataplardan teyit ettiğim bilgiye göre bu iki belediye başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı olması fikri Akşener’den değil, Akşener’in masaya dönmesini kolaylaştırmak için bu iki isimden gelmişti.

Bir anlamda Akşener’i düştüğü zor durumdan kurtarmanın formülü üretilmişti.

‘Kumar masası‘ diyerek masadan ayrılan Akşener masaya döndükten sonra bir anda başka bir insana dönüştü.

Kılıçdaroğlu’na ‘sayın cumhurbaşkanım’ diye hitap ediyor, sıklıkla ‘büyük minnet borcu olduğunu‘ söylüyor, ‘Kılıçdaroğlu’nu ailesine vasiyet ettiğini’ açıklıyordu. Sonuç hepimizin malumu.”

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP