DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.893,890,24
BITCOIN 11144851,99%
İzmir
20°

PARÇALI BULUTLU

İzmir’de takside yaşanan dehşeti Ak Parti meclise taşıyacak

İzmir’de takside yaşanan dehşeti Ak Parti meclise taşıyacak

İzmir’de 62 yaşındaki taksi sürücüsü Selim Keleş’e kaldırım taşlı saldırıyla gasp girişimi meclis gündemine taşınacak.

ABONE OL
15 Ekim 2023 14:17
İzmir’de takside yaşanan dehşeti Ak Parti meclise taşıyacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’de taksiciye şiddet olayının ardından konu meclis gündemine taşınarak, sürücü ve müşterinin güvenli ulaşım sağlamasını hedefleyen söz konusu çalışmayla hem sürücü ve müşteriyi ayıran kabin sisteminin hem de panik butonunun geliştirilerek kullanılması amaçlanması hedefleniyor.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Karabağlar’da aracına binen A.T. isimli şahıs tarafından kaldırım taşıyla kafasına vurularak gasp edilmek istenen taksi şoförü Selim Keleş’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yaşadığı dehşet anlarıyla olayın şokunu üzerinden atamadığını belirten Keleş, zanlının kısa sürede yakalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

taksi

Ak Parti taksiciler için harekete geçti

Yaşanan talihsiz olayın ardından konuyu meclise taşıyacağını belirten Çankırı, yurtdışı örnekli modellerin Türkiye’de de etap halinde pilot illerde uygulanabilirliği olduğunu kaydetti. Kadına Destek Uygulaması (KADES) örneği bağlamında da panik butonlarının geliştirilmiş metodlarla donatılarak hizmet verilmesi için çalışacaklarının söylen Çankırı, böyle bir olayın yaşanmasından dolayı üzgün olduğunu dile getirdi.

Çankırı şöyle devam etti: “Sayın İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya göreve geldiği günden bu yana nerede nasıl bir tehdit unsuru söz konusu ise anında kolluk kuvvetlerine acil ulaşılabilirliği sağlayan ve devletin polisiyle askeriyle de olaya müdahalesinin ivedilikle harekete geçilmesi için canla başla çalışmaktadır. Bu olayda da ekipler zanlıya göz açtırmadan kıskıvrak yakaladı ve adalete teslim etti.”

Geçmişte çeşitli nedenlerden dolayı sıklıkla kontak kapatan taksicilerin benzeri durumları yaşamaması için harekete geçtiklerini söyleyen Milletvekili Çankırı, “yeni bir uygulamanın ihtiyacı da gözler önüne serilmiş oldu. Bu yüzdendir ki bizler konunun tüm muhataplarıyla dirsek teması kurup acil durumlarda müdahale sürelerinin kısaltılmasını hedeflediğimiz özellikle sürücü ve müşteriyi ayıran kabin sistemli araçlarla ve KADES örneğinde olduğu gibi panik butonlarının çok daha geliştirilmiş hali ile kayıtlı araçlara ulaştırılması için konuyu meclise taşıyacağız” dedi.

Ak Parti hükümetinin her konuda olduğu gibi bu konuda da gereken hassasiyeti göstereceğini belirten Çankırı şunları ekledi: “Çünkü burada esas olan can güvenliği. Bu yüzden inanıyorum ki tüm siyasi partiler de bu girişimimizi destekleyecektir.”

Önerilen haber: Para İstemekle Kalmadı, Kaldırım Taşıyla Taksi Şoförüne Saldırdı… Saldırgan Kamerada!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP