DOLAR 32,2029 0.21%
EURO 35,0460 0.21%
ALTIN 2.425,52-0,15
BITCOIN 2181493-1,36%
İzmir
23°

AÇIK

üst menü altı

Demokrat Gündem’den 'Hepimiz'e Merhaba…

ABONE OL
10 Aralık 2020 15:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite sınavına girip sadece gazetecilik bölümünü yazmamın üzerinden çeyrek asır geçmiş olmasının şaşkınlığını hala üzerimden atamazken, meslekte 21’inci yıla girmenin mutluluğunu ve heyecanını koruyorum diyerek söze başlamak istiyorum.

Cumhuriyet Gazetesi ile başlayan mesleki yolculuğum NTV, Yenigün Gazetesi, Haber Ekspres, Ege Telgraf, İlkses, İhlas Haber Ajansı (İHA), Egepostası gibi İzmir’in çok değerli yazılı, görsel ve internet medya kurumlarında 20.’inci yılını doldurup 21’inci yıla girerken, meslekteki ikinci büyük hayalim olan kendi gazetesini kurma imkanına kavuşmanın mutluluğu içindeyim.

Meslek yaşantım boyunca tüm siyasi görüşlere, partilere, siyasilere hep eşit, saygılı ve tarafsız durma çabası içinde olmaya özen gösterdim. Haber kaynağının gizliliği, güvenliği kuralına bir kez bile ihanet etmedim. Hatta çoğunun haberi olmadan onların haklarını korudum, aldığım bilginin teyidini -yanıt alsam da almasam da-neredeyse her seferinde yaptım. Sanırım bunun karşılığını da güven duyulan kimse olarak aldım.

Şimdi yeni bir yola girmenin heyecanı içindeyim. Demokrat Gündem’in ‘hepimiz için var’ sloganının hakkını vermesinin çabası içinde olacağıma şimdiden söz veriyorum. Bu platform her görüşe, siyasiye, partiye saygılı davranacak. Başta kadınlar olmak üzere kendini ötekileştirilmiş hisseden herkesin sesi olacak. Başta meslek büyüklerim çok kıymetli gazeteci yazar Yaşar Aksoy, Yaşar Eyice ağabeylerim olmak üzere alanında tanınan, güvenilen isimlerin yazıları ve siz değerli okuyucularımızın desteğiyle büyüyerek, mesleğe yeni başlayacak/başlayan genç gazeteci arkadaşlarımız için de bir okul görevi görmesini diliyorum.

Demokrat Gündem, çok kıymetli Yaşar Eyice ağabeyimin dediği gibi ‘‘Doğru, Dürüst, Duyarlı, Dost ve Demokrat!’ olacağına dair size söz veriyor. Doğru, duyarlı, tarafsız bir haber dili ile yazılmış haberlerde buluşmak dileğiyle… 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP