DOLAR 32,5310 0.24%
EURO 34,5549 0.01%
ALTIN 2.484,50-0,06
BITCOIN 20801642,40%
İzmir
23°

AZ BULUTLU

üst menü altı
EGM’de devir teslim töreni; Erol Ayyıldız göreve başladı!

EGM’de devir teslim töreni; Erol Ayyıldız göreve başladı!

Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Erol Ayyıldız, görevi Mehmet Aktaş’tan devraldı.

ABONE OL
27 Haziran 2023 16:08
EGM’de devir teslim töreni; Erol Ayyıldız göreve başladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göreve başlamasına ilişkin bir Twitter paylaşımı yapan Erol Ayyıldız, “Kapımız ve gönlümüz milletimize daima açık olacaktır.

Çok değerli Genel Müdürümüzden bu görevi alırken onun bıraktığı noktadan Türk Polis Teşkilatımızı daha ileri noktalara götürebilme adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret edeceğiz.” dedi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile İçişleri Bakan Yardımcısı olarak atanan Mehmet Aktaş’ın yerine Emniyet Genel Müdürlüğü görevine getirilen Erol Ayyıldız, göreve başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Ayyıldız, görevi Aktaş’tan devraldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde devir teslim töreni (Erol Ayyıldız göreve başladı) - 2

Göreve başlamasına ilişkin bir Twitter paylaşımı yapan Ayyıldız, “Çok değerli Genel Müdürümüzden bu görevi alırken onun bıraktığı noktadan Türk Polis Teşkilatımızı daha ileri noktalara götürebilme adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret edeceğiz.” dedi.

Ayyıldız paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Köklü bir tarihe sahip Türk Polis Teşkilatımızın sayısız başarılarına yenilerini ekleme gayesiyle, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla milletimizin emir ve hizmetinde, 7/24 güven ve huzurun teminatı olacağız.

Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği için canla başla çalışırken elbette milli ve manevi değerlerimizi koruma ve emanetlerimize sahip çıkma şuuruyla hareket edeceğiz.

Kapımız ve gönlümüz milletimize daima açık olacaktır. Çok değerli Genel Müdürümüzden bu görevi alırken onun bıraktığı noktadan Türk Polis Teşkilatımızı daha ileri noktalara götürebilme adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret edeceğiz.”

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde devir teslim töreni (Erol Ayyıldız göreve başladı) - 3

Mehmet Aktaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, görevi boyunca tek hedefinin milletin huzuru ve güvenliği ile devletin bekası olduğunu belirterek, “Bugüne dek elde edilen başarılara yenilerini eklemek için var gücümüzle hep birlikte çalıştık. Terör örgütlerinin, zehir tacirlerinin, organize suç örgütlerinin, her türlü suç ve suçlunun üzerine kararlılıkla gitmeye devam ettik, hırsıza ve arsıza geçit vermedik” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP