DOLAR 32,8639 0.04%
EURO 35,6316 -0.17%
ALTIN 2.550,620,23
BITCOIN 2178248-0,83%
İzmir
32°

AZ BULUTLU

üst menü altı
Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer İstanbul’da buluştu; Neler konuşuldu?

Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer İstanbul’da buluştu; Neler konuşuldu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul’da bir araya geldi.

ABONE OL
4 Temmuz 2023 13:50
Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer İstanbul’da buluştu; Neler konuşuldu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul’da İmamoğlu’nun ofisinde buluştu.

Saat 10.30-11.30 arasında bir araya gelen ve kahve içen ikilinin gündeminde “değişim” vardı.

29 Mayıs’ta çektiği video ile değişim isteğini dile getiren İmamoğlu’nun bu çağrısından 25 gün sonra Soyer de bir açıklama yapmıştı.

22 Haziran’da, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’nin eksikleri ve kusurları olduğu ve bir değişime ihtiyaç duyulduğundan şüphelerinin olmadığını belirtti.

Partisi CHP’ye yönelik “Yeni Siyaset Belgesi İzmir Duruşu” başlıklı açıklama yapan Soyer, seçimler sonrası gelinen noktada Türkiye’nin durumu ve geleceğinden çok partilerinin tartışmaya konu edilmesini üzüntüyle karşıladıklarını, bu tartışmaya kararlılıkla CHP’ye oy veren İzmir’den bakmaya gayret edeceklerini kaydetti.

“CHP’nin birçok kişi tarafından kendi kariyeri veya popülaritesi için harcanabilir basit bir kurum olarak görüldüğünü gözlemlediklerini” belirten Soyer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin bu zor şartları altında kamu vicdanını ihlal ederek yürütülen tartışmaların dışında kalmak İzmirli olma sağduyumuzun bir sonucudur. Bu duruş, güçsüzlük ya da zafiyetten değil zarafettendir.

Ne yazık ki ittifakın selameti gerekçesiyle sol-sosyal demokrat söylemlerden uzaklaşılmış olması CHP’nin gerçekten ne söylediğinin de anlaşılmamasına ya da söylediklerinin kaybolup gitmesine yol açtı.

Bu durum, CHP’nin sağcılaşmasına alkış tutanları cesaretlendirdi. Meydanlarda, TV kanallarında, sosyal medyada, sağ müttefiklerimizden dahi büyük bir coşkuyla sağcı söylemlerini dile getirenlere tanıklık ettik.

Şimdi CHP’nin sosyal demokrat değerlerine sahip çıkmanın ve bu güzel ülkenin geleceği için doğru bildiklerimizi özgürce söylemenin vaktidir.”

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP