DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 21696130,24%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
Gazeteci Sinan Aygül’e saldırıdan günler sonra ‘özür’ geldi!

Gazeteci Sinan Aygül’e saldırıdan günler sonra ‘özür’ geldi!

Gazeteci Sinan Aygül, Ak Partili Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'nin korumaları tarafından dövülmüştü. Geylani sosyal medya hesabından üzüntülerini bildirerek özür diledi.

ABONE OL
26 Haziran 2023 17:15
Gazeteci Sinan Aygül’e saldırıdan günler sonra ‘özür’ geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazeteci Sinan Aygül, Ak Parti Tatvan Belediye Başkanı Geylani’nin silahlı korumaları tarafından saldırıya uğramıştı.

ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS

Tatvan Belediyesi ile ilgili yolsuzluk ve arazi satışları haberleri yapan ve bu yüzden Ak Partili Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin korumaları tarafından darp edilen gazeteci Sinan Aygül, saldırıyı ‘kendisini öldürmeye dönük bir teşebbüs’ olarak nitelemişti.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin hukuk önünde hesap vereceğini umduğunu belirten Aygül, “Üstünün örtülmemesini umut ediyorum. Örtüleceğine de inanmıyorum, hesabı sorulacaktır” dedi.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise Aygül’e saldırıyla ilgisi olmadığını öne sürdü.

Olayın ardından Mehmet Emin Geylani’ye istifa çağrılarında bulundu.

Geylani bugün sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Mesajın olayın bir hafta sonrasında gelmesi dikkat çekti.

Geylani’nin mesajı şöyle:

“17 Haziran 2023 Cumartesi günü Tatvan ilçemizde Gazeteci Sinan Aygül’e dönük asla tasvip etmeyeceğimiz menfur bir saldırı gerçekleşmişti.

Saldırının belediyemiz başkanlık koruma birimi personelleri tarafından yapılmış olması bu olayda bizleri derinden üzdü.

İlgili personellerle ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatılmış olup saldırganlar tutuklanmış, hukuki süreç ise devam etmektedir.

Süreç sonucunda gerek saldırganların ve gerekse azmettirici ve dahli bulunanların hukuk önünde en ağır cezayı almaları en büyük temennimizdir.

Yaşanan saldırı da her ne kadar dahlim olmasa da, saldırıyı yapan kişilerin konumu bu olayda bizlere de sorumluluk yüklemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle belediye başkanı olarak, bir kez daha kamuoyu önünde gazeteci arkadaşımız Sinan Aygül’e yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Ayrıca yaşanan bu üzücü hadiseden dolayı Aygül’ün ailesi ve sevenleri başta olmak üzere akrabaları, Yoncabaşı (Şıkranıs) Köyü sakinleri ve tüm Tatvan halkından Tatvan Belediye Başkanı olarak üzüntülerimi tekrar belirtip özürlerimi diliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP