DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22236391,17%
İzmir
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
TİP’ten Sivas Katliamı açıklaması; ‘Yakılan ülkemizin aydınlık geleceğiydi!’

TİP’ten Sivas Katliamı açıklaması; ‘Yakılan ülkemizin aydınlık geleceğiydi!’

TİP tarafından, Sivas Katliamı’nın 30. yıldönümü dolayısıyla yapılan açıklamada, davanın üzerinin kapatıldığına dikkat çekildi.

ABONE OL
2 Temmuz 2023 14:08
TİP’ten Sivas Katliamı açıklaması; ‘Yakılan ülkemizin aydınlık geleceğiydi!’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Aleviler için Eşit Yurttaşlık Komisyonu, Sivas Katliamı’nın 30. yıl dönümünde, yazılı bir açıklama yaptı.

Komisyonun açıklamasında, şunlar kaydedildi:

“Sivas’ın merkezinde gerici şeriatçı güruhun sloganlar eşliğinde, kolluk kuvvetlerinin gözleri önünde, canlı yayında gerçekleştirilen 33 kişinin katliamının üzerinden tam 30 yıl geçti.

Bütün dünyanın gözü önünde gerçekleştirilen katliamda sadece aydınlarımız, sanatçılarımız, gençlerimiz katledilmedi. O gün orada yakılan ülkemizin aydınlık geleceği, yarınları ve umutlarıydı.

O gün orada yakılan eşit yurttaşlık isteyen Alevilerdi.

“KATLİAMI YAPANLAR AKP SAFLARINDA MİLLETVEKİLİ OLDULAR”

30 yıl önce Sivas’taki katliamı yapanlar; dönemin Refah partisinde sonrasında onları savunan avukatlar AKP saflarında yönetici ve milletvekili oldular.

Katliamın ardından 30 yıl geçmiş olmasına rağmen aydınlatılmamış olması, faillerinin bir kısmının serbest bir şekilde dolaşıyor olması, mahkeme kararları ile zaman aşımı uygulanmaya çalışılması devletin bir bütün olarak katliamla yüzleşmek istemediğinin kanıtıdır. Unutulmasın ki bu ülkenin aydınları, sanatçıları, Alevileri ve insanlık onuru için mücadele eden sosyalistleri var olduğu sürece bu dava divana kalmayacak.

Sivas katliamını yapanlardan da göz yumanlarda da unutturmaya çalışanlardan da hesap soracağız. 30 yıl önce ateşte semaha dönenlerin ışığı hiç sönmeyecek.”

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP