DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22287942,72%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

üst menü altı

SORUNLAR 'GERÇEKLERİ ÇARPITARAK' ÇÖZÜLMEZ SAYIN NUREDDİN NEBATİ!

Şanlıurfa’da yaklaşık 800 bin yurttaşın mutfağında ‘’aş yerine yoksulluk’’ kaynarken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, halkımızla dalga geçmekte koyun etinden sonra soğanın cücüğünü önermekte. “Koyun eti ucuz ama kokusundan dolayı tercih edilmiyor” diyerek et fiyatlarını normalleştirmeye çalışan ve vatandaştan tepki gören Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu defa da AKP Silifke ilçe başkanlığındaki bayramlaşma programında soğan fiyatlarıyla ilgili konuştu. “Şimdi yeni ürün çıkmaya başladı ya soğan fiyatları aşağı gitmeye başladı. Ben de onlara diyorum ki, git cücüğüyle oyna biraz cücüğüyle’’ ifadelerini kullandı Sanal bir iyilik hali yaratmak için ekonominin büyüdüğü ve uçuşa geçtiğini söyleyen Sayın Nureddin Nebati ’ye soruyoruz.

ABONE OL
23 Mayıs 2023 00:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da yaklaşık 800 bin yurttaşın mutfağında ‘’aş yerine yoksulluk’’ kaynarken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, halkımızla dalga geçmekte koyun etinden sonra soğanın cücüğünü önermekte.

“Koyun eti ucuz ama kokusundan dolayı tercih edilmiyor” diyerek et fiyatlarını normalleştirmeye çalışan ve vatandaştan tepki gören Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu defa da AKP Silifke ilçe başkanlığındaki bayramlaşma programında soğan fiyatlarıyla ilgili konuştu. “Şimdi yeni ürün çıkmaya başladı ya soğan fiyatları aşağı gitmeye başladı. Ben de onlara diyorum ki, git cücüğüyle oyna biraz cücüğüyle’’ ifadelerini kullandı

Sanal bir iyilik hali yaratmak için ekonominin büyüdüğü ve uçuşa geçtiğini söyleyen Sayın Nureddin Nebati ’ye soruyoruz.

Memleketin Şanlıurfa’da sosyal güvenceden yoksun, asgari yaşam standardının altında gelire sahip olan ve aldıkları sosyal yardımlar ile en asgari düzeyde yaşamaya çalışanların yani “Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda’’ bulunanların sayısı neden giderek artmaktadır.

SGK Ocak/ 2023 aylık sigortalı istatistiki verilerine göre Şanlıurfa’da herhangi bir kapsamda sosyal güvencesi olmayan, çalışmayan, 18 yaşını doldurmuş ve öğrenci olmayan, aylık geliri asgari ücretin üçte birinden az olan ve genel sağlık sigortası primi devlet tarafından ödenen kişi sayısı 784.980’dir

GSS primleri devlet tarafından ödenen kişi sayısında Şanlıurfa Türkiye’de ilk sırada yer almaktadır. Şanlıurfa’daki sayının İstanbul’dan bile çok fazla olması dikkat çekicidir. Bunun en önemli nedeni işsizlik, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliktir.

Sonuç olarak soğanın cücüğü bizim memlekette kıymetlidir.

Bugün ülkemizde milyonlarca hane halkı, elektrik, su, doğalgaz faturalarını ve kiralarını ödeyemez halde, ocağında aş kaynatabilmek için gereken gıda ihtiyacını akşam pazarda çıkma gıdalarla veya tane ile satın alarak karşılamaya çalışır durumdadır.

20 yıldır uyguladıkları politikalarla etin kilosunu 350 TL ve üzeri, kuru soğanın kilosunu ise 30 TL yapan “koyun eti ucuz ama kokusundan dolayı tercih edilmiyor” ve ‘’ kuru soğanın cücüğle oynayın’’ diyerek halkımızla dalga geçen AKP iktidarı ve Bakanı Nebati ‘ye 14 Mayıs’ta dalga geçtikleri halkımız oylarıyla öyle bir ders verecek ki soğanın cücüğü Nebatinin ışıldayan gözlerini yaşartacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP